Szkolenia do prac na wysokości

Mianem ALPINIZMU PRZEMYSŁOWEGO określa się rodzaj pracy na wysokości
( w podwieszeniu lub w podparciu ) wykonywany przy użyciu technik linowych.
Wszelkie prace tego typu wykonywane powinny być przez osoby posiadające niezbędne w tej materii kwalifikacje. W tym celu koniecznym jest posiadanie stosownych badań lekarskich, szkolenia bhp , oceny ryzyka oraz instruktażu stanowiskowego.

Dodatkowym, niezwykle ważnym elementem jest przygotowanie i właściwe przeszkolenia do wykonywanej pracy, tj. szkolenie z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości, którego program obejmować powinien zarówno zagadnienia związane z wykorzystaniem technik linowych oraz operacji sprzętowych jak i również szeroki zasób wiedzy oraz wymagań formalnych związanych z wykonywaniem ww pracy.

Kadrę szkoleniową Reni Sport stanowią instruktorzy, którzy swoją przygodę z alpinizmem rozpoczynali od wspinaczki. Od momentu w którym alpinizm przemysłowy wyrósł na odrębną dziedzinę rozpoczęli oni swoją praktykę, wykonując szereg specjalistycznych prac wysokościowych.

Nabyte w tycz czasie doświadczenie, połączone z systematycznym pogłębianiem wiedzy i praktyki zaowocowało powstaniem zespołu doświadczonych oraz kompetentnych szkoleniowców ( Instruktorzy Sportu ze specjalnością wspinaczka skałkowa oraz instruktorzy PZA).

Kolejnym ich krokiem w samokształceniu było uzyskanie tytułu Instruktora Alpinizmu Przemysłowego ( tytuł nadany przez AWF w Poznaniu ).

W związku z tym, iż praca na wysokości zaliczana jest do prac „szczególnie niebezpiecznych” jednym z podstawowych priorytetów jest dla nas BHP.

Jak każda praca, praca na wysokości podlega przepisom prawnym, które warunkują właściwe jej wykonywanie.

Odbycie szkolenia w CW Reni Sport zapewnia rzetelną i aktualną wiedzę z zakresu przepisów prawa oraz BHP.
Główną bazę szkoleniową stanowi nasza hala wspinaczkowa, która na poczet kursów wyposażona jest w specjalistyczne konstrukcje oraz elementy niezbędne do wykonania różnorodnych ćwiczeń.

Specyfika konstrukcji pozwala na przeprowadzenie kompleksowych zajęć z zakresu dostępu linowego oraz budowlanego, ratownictwa a również działania systemu skc.

Na życzenie Klientów przeprowadzamy szkolenia ( w tym instruktaże stanowiskowe ) na terenie całego kraju.

Programy szkoleń przygotowywane są indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta.
Świadczymy również usługi w zakresie: zaopatrzenia w specjalistyczny sprzęt, ocenie ryzyka zawodowego oraz zakładaniu stałych zabezpieczeń.

Wszystkie szkolenia odbywają się na autoryzowanym, specjalistycznym sprzęcie, spełniającym niezbędne normy do prac na wysokości ( EN, CE ) /szkolimy głównie na sprzęcie firmy Petzl oraz Singing Rock/.
W celu zapoznania się z pełną ofertą prosimy o wysłanie zapytanie pod adres: jadwiga.renisport@gmail.com lub kontakt:

Jadwiga Baściuk

tel. 664477456