JAK ZACZĄĆ?

Aby zacząć wspinać się z asekuracją na sztucznej ścianie, obowiązkowo należy przejść szkolenie, które prowadzą pracownicy naszej recepcji. Na szkolenie należy umówić się telefonicznie z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem. Obsługa hali jest na miejscu cały czas, jednak może w danym momencie być zajęta, np. umówionymi wcześniej szkoleniami. Dlatego, aby mieć pewność, że osoba szkoląca będzie na Ciebie czekać, warto do nas zadzwonić pod nr: 668-401-847 i umówić się na konkretny termin.
Pamiętaj, że do przeszkolenia i późniejszego wspinania z liną potrzebujesz partnera.
Nie oznacza to jednak, że ilość osób w Waszej grupie musi być parzysta – jeżeli np. przyjdziecie w trójkę, możecie się asekurować na zmianę.

CZY MOGĘ WSPINAĆ SIĘ BEZ PARTNERA?

Tak!

Na naszej scianie dostępne są 4 urządzenia autoasekurujące TRUBLUE

Jedyne czego potrzebujesz to uprząż!

więcej: https://www.youtube.com/watch?v=6FGVIonXq2o

Oprócz tego dostępne są dwie boulderownie.

Jeżeli chciałbyś wspinać się z asekuracją, masz możliwości:

a) wspinać się ze znajomym

b) skorzystać z usług osoby asekurującej (operatora ściany) , z którym należy umówić się wcześniej za pośrednictwem recepcji (668 401 847); koszt takiej usługi obejmuje bilet na ścianę wg CENNIKA
oraz pracę operatora ściany w cenie 55 zł/1h

c) skorzystać z treningu personalnego (zajęcia indywidualne z instruktorem – nauka wspinania) 85 zł/1h

d) zapisać się na sekcję wspinaczkową; zajęcia są prowadzone przez instruktora i odbywają się

w grupie, cyklicznie (1, 2 lub 3 x tyg.) GRAFIK

CZY WSPINANIE JEST BEZPIECZNE?

Wspinaczka, także na sztucznej ścianie jest sportem podwyższonego ryzyka i należy o tym pamiętać podejmując się jej uprawiania.  Jednak sumienne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa zawartych w treści szkolenia wstępnego, regulaminie ściany i branżowych kompendiach wiedzy pozwala uniknąć wypadków i kontuzji. Konieczne też jest stosowanie się do poleceń pracowników hali, którzy udzielają instruktażu i interweniują w wypadku zauważenia niebezpiecznych zachowań.

Odpowiedzialne uprawianie wspinaczki może być zatem bezpieczne i satysfakcjonujące. Pod czujnym okiem, z powodzeniem mogą się wspinać także najmłodsi.

Pamiętaj: jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności, poproś obsługę o pomoc. Uzupełniaj też regularnie swoją wiedzę czytając wydawnictwa branżowe, dostępne w formie książkowej, czy też jako artykuły na portalach wspinaczkowych.

CZY MUSZĘ MIEĆ ZE SOBĄ JAKIŚ SPRZĘT?

Jedyne czego potrzebujesz, to wygodne ubranie – przede wszystkim niekrępujące ruchów spodnie (nie zbyt krótkie, żeby uprząż nie ocierała skóry), a także obowiązkowo sportowe buty na przebranie (nie mogą być za duże!).

Niezbędny sprzęt możesz wypożyczyć u nas [uprząż, przyrząd asekuracyjny, woreczek na magnezję (magnezję należy zakupić) i buty wspinaczkowe].

Jeżeli już wiesz, że będziesz wspinać się regularnie, warto w pierwszej kolejności kupić specjalistyczne buty.

ILE KOSZTUJE SZKOLENIE WSTĘPNE?

Szkolenie z asekuracji kosztuje 20zł od pary.

Szkolenie z zakładania uprzęży i obsługi urządzeń TRUBLUE (autoasekuracja) wliczone jest w cenę biletu wstępu.